Az alsóház élén zártuk az idényt

13320818_661478930667849_6863194265667965708_o

Úgy búcsúztak az újvárosiak, ahogy szerettek volna

Lezárult a K&H férfi kézilabda liga 2015/16-os szezonja: szerdán rendezték az alsóházi küzdelmek utolsó, 14. fordulóját – a sorozatban szereplő egyetlen hajdú-bihari gárda, a Balmazújváros 25 ponttal a hetedik helyen fejezte be a küzdelmeket.

Hazai pályán, a Kőnig Rendezvényközpontban ért véget az Újváros számára az idény, a Komló ellen indultak harcba utoljára Füzesi Ferenc tanítványai. Nagy téttel bírt az összecsapás, ugyanis csak győzelem esetén volt esélye Temesvári Jánoséknak a hetedik pozíció megszerzésére. Ennek tudatában végig meggyőző játékot nyújtva aratott sima, 30–20-as diadalt a Balmaz az ellen a Komló ellen, mely az alapszakaszt épp a megyénkbeliek előtt zárta.

A hetedik helyezés eléréséhez persze az is kellett hogy az Orosháza kikapjon Gyöngyösön, ami meg is történt (26–21). Ha pedig nem nyert volna az Újváros, akár még a Mezőkövesd is megelőzhette volna, Skaliczki László „fiai” ugyanis a Cegléd elleni 28–24-es sikerükkel 24 egységgel befutottak a nyolcadik helyre (lapunk szerdai számában tévesen azt közöltük, hogy a Kövesd 34–28-ra alulmaradt).

Még levezetnek

– Mindenképp szépen akartuk zárni a szezont: úgy, hogy saját magunknak is bizonyítsunk, és a hálás közönségünket is kiszolgáljuk – azt hiszem, mindkettő sikerült. Már a meccs elejétől mi irányítottunk, félidőben megnyugtató, kilencgólos előnyben voltunk. A szünet után is mi domináltunk, egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk – emlékezett vissza a Balmazújváros kézise, Balázs Sándor.

A hajdú-bihariak a zárókör előtt kétszer is kikaptak, előbb a Gyöngyös, majd az Orosháza múlta felül az újvárosiakat, akik a végére csak összekapták magukat. – Mindenki átérezte a helyzet fontosságát, fejben is rendben voltunk, a koncentráció végig kitartott, és az összes játékos száz százalékot nyújtott. Örülünk, hogy így búcsúztunk az idénytől, és a hetedik helyen végeztünk. Nem volt konkrét célként kitűzve ennek a pozíciónak a megszerzése, ennek ellenére boldogok vagyunk. Tavaly még kiesők lettünk volna, ehhez képest mostanra stabil középcsapattá váltunk – fogalmazott Balázs.

Mint megtudtuk, a lefújás után nem csaptak nagy ünneplést a Balmaz tagjai, akikre még levezető edzések várnak. Június 8-án zárul ténylegesen a szezonjuk egy évzáró vacsorával, ahol módjuk lesz kiengedni a fáradt gőzt. – Nagyon hosszú, és megterhelő bajnokságon vagyunk túl, elfáradtunk, mindenki várja a nyári szünetet, ami alatt feltöltődhet – nyilatkozta a sportoló, aki arról nem tudott beszámolni, milyen változások várhatóak az újvárosi együttesben, annyit azonban elárult, ő biztosan marad a hajdú-bihari gárdánál.

Forrás: haon

KŐNIG–TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK – SPORT36 KOMLÓ
30–20 (17–8)
Balmazújváros, 700 néző. Vezette: Herczeg, Südi

BKK: Paul – Balda 1, Morva, Hanták 4, Simovic 3, Lazic 3, Kekezovity 7.
Csere: Pajkó (kapus), Balázs S. 1, Perez 1, István P. 1, Tomic 3, Oláh G. 2, Temesvári 4, Korsós, Vranac.
Edző: Füzesi Ferenc

Komló: Ld: Sebestyén 4, Jerkovic 3, Wéber 3/2 Semikov 3.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 14. p.: 9–6. 22. p.:14–7. 38. p.: 19–13. 44. p.:21–15. 50. p.: 26–16. 56. p.: 28–19
Kiállítások: 4, ill. 10 perc Hétméteresek: 1/0, ill. 5/4

Mindössze 5 percig (3-3) volt partiban a baranyai csapat, majd Paul védései után fokozatosan nőtt a különbség. 9-6-nál Pajkó bejön egy hétméteresre és ahogy többnyire lenni szokott, meg is fogja. A 22. percre 14-7-re módosul az állás, ekkor Hanták és Kekezovity volt elemében, így a szünetben kilenc van közte.
19-10-után kapaszkodott a Komló, 22-16-ra zárkóztak, de a frissen beállt Temesvári ott folytatta ahol az addig 7 gólos Kekezovity abbahagyta, az eredmény 26-16 az 50. percben. A hajrában Oláh Gabi két látványos góllal búcsúzott csapatától és a közönségtől. Ezzel a győzelemmel visszavette az alsóház első helyét a Füzesi csapat, ami azt jelenti, hogy az összesített táblázaton a 7. helyen végzett az NB I mezőnyében ebben a maratoninak mondható 38 mérkőzésből álló bajnokságban.

Füzesi Ferenc: – Rossz előjelek után jó játék az utolsó hazai mérkőzésünkön. A szurkolóknak nagy köszönettel tartozom, tartozunk ezért a mérkőzésért is, és az egész szezonért, nélkülük ez nem sikerülhetett volna.

Kilvinger Dávid: – Egy-két játékosommal kapcsolatosan volt bennem kérdőjel, de a kérdéseimre ma választ kaptam. Hosszú, küzdelmes szezonon vagyunk túl, következhet a jól megérdemelt nyári pihenő.

Sorry, comments are closed for this post.